NA SEVERU ČECH

První příspěvek bude o akci, která proběhla 7.5.2016, takže už skoro před rokem.

Jelikož je to pravidelná záležitost, tak je to stále aktuální a troufám si říci, že se jedná o jednu z největších akcí tohoto typu v ČR.

Pořádá jí motorkářský klub “Pekelné doly” a během tohoto roku proběhnou ještě akce – Svěcení motorek 3. června 2017 – a – Usínání netopýrů 30. září 2017.

V této chvíli je ale aktuální Probouzení netopýrů a to 6. května 2017 ( všechny akce najdete i v sekci Události na těchto stránkách )

Já se ale vrátím k akci na které jsem byl osobně. Motorku mám od října 2015, což už bylo pozdě na velké ježdění a já se nemohl dočkat jara. Tím chci říci, že v době 7.5.2016, byl počet najetých kilometrů proklatě nízký. Nicméně o to více mě to lákalo. Pekelné doly jako takové jsem již navštívil, ovšem jen jako pěší host a to není ono.

Celá akce vždy startuje už v pátek odpoledne a je to asi dost divoké. Rockové kapely, ohnivá show atd. Toho já se ovšem neúčastnil.

Pro mě byl hlavní cíl “Spanilá jízda” v sobotu ve 13h. Dorazil jsem s partou motorkářů z Lovosic a okolí zhruba ve 12:45, což bylo tak akorát. Nebyla šance zajet na motorce přímo do jeskyně, jak je zvykem při běžné návštěvě. Takhle to vypadá, když přijedete třeba ve všední den dopoledne.

V ten den to ovšem byla jiná liga. Kam člověk dohlédl stály motorky.

Ve 13h pořadatel s megafonem zavelel odjezd. Přátelé to je tedy mazec. Vzhledem k omezenému prostoru, ale proběhlo vše velmi klidně a plynule. Všichni se řadili postupně za sebou a vyrazilo se. Pořadatelé to mají prostě pod kontrolou. Trasa vedla zhruba 40 km k autokempu Kristýna

 

Na spanilou jízdu se vydalo cca 310 strojů + pořadatelé.

Našel jsem video na youtube od baloo90210  ( doufám, že mu nebude vadit odkaz )

Video je natočeno v místě, kde bylo omezení rychlosti z důvodu oprav na silnici. Jinak se jelo rychleji.

Druhé video zveřejnil nějaký MrTheMufis

Další od Zd3n3kP

Mnoho dalších je možné najít na youtube.

To musím doplnit o vlastní pocit z jízdy v koloně.

Přátelé, vypadá to jako klidná pohodová odpočinková jízda, kterou si člověk užije, ale opak je pravdou. Né že bych si to neužil, ale musíte  neustále dávat pozor co se děje kolem vás. Motorky jedou dost natěsno, každý nedodržuje zásady jízdy v koloně a tak je potřeba být ve střehu. Žádné kochání se krajinou :-). Netroufám si odhadnou, jak dlouhá byla kolona. Já jel zhruba v polovině a ani jednou jsem nezahlédl začátek ( projíždím v čase 1:50 ).

Na každé křižovatce stál jeden z organizátorů ( někde dokonce i s asistencí Policie ČR ) a staral se o hladký průjezd. Prostě paráda. Kolona se tak neroztrhla a do cíle dorazila celkem pohromadě.

Na přilehlé louce byl připraven program s ukázkou výcviku služebních psů s názorným předvedením zatýkání agresora. Něco vojenské techniky a trochu té hudby.

Možná proběhla i nějaká ukázka té techniky, ale na tu já nečekal. Vyrazil jsem směr Litoměřice, tentokrát už kochací jízdou na pohodu.

Doufám, že jsem vás navnadil a letos pojedete také. Zatím není upřesněn čas spanilé jízdy, ale vše se zde včas dozvíte.

Zdeno

 

Napsat komentář