NA SEVERU ČECH

Jeden z výletů, které mohu doporučit, je cesta přes Hřensko do německého města Bad Schandau. ( připomínám, že jde o motovýlet )

Toto píší na svých stránkách:

“Lázeňské město Bad Schandau

 Do Bad Schandau se vydávají především lidé s nemocemi krevního oběhu a srdce. Nejstarší lázeňské letovisko Německa nepostrádá promenádu. Patří mezi hlavní dominanty městečka. Labská promenáda je dlážděná a táhne se podél toku Labe. Lemují ji lázeňské hotely a penziony. Za lázeňskou promenádou se před vámi odhaluje romantické údolí potoka Kirnitzsch. Právě odtud vyjíždí v pravidelných časech historická elektrická dráha.”

K průjezdu městem se ještě dostanu. Tady je vidět trasa, po které jsem jel:

 

Není to celá trasa, ale jen část, která začíná i končí v Hřensku. Předpokládám, že do Hřenska cestu všichni znáte. Důležité je pak správně odbočit v Bad Schandau na této křižovatce: za hotelem Lindenhof doprava na ulici Rudolf-Sendig-Strasß a pak na Kirnitzschtalstraße.

Nemá cenu popisovat vše co je tam k vidění. Kdo tam pojede – uvidí a kdo nepojede, pro toho pouhý poipis nemá význam. Je to prostě nádherné město, to je bez debat. Silnice je v perfektním stavu, což je v Německu normální a důležité pro jízdní pohodu.

Tato část cesty vede mírně do kopce, je lehce zvlněná, lemovaná lesy a skálami.

Podél silnice teče čistý potok.

Docela mě překvapilo, když jsem najednou uslyšel zacinkání a kolem mě projela tramvaj. Tak pozor na ní. Střídají se tam dvě. Jedna jede nahoru a druhá???? No jasně, dolů 🙂 Uprostřed trasy mají dvojkolej, výhybnu, kde na sebe počkají.

Je potřeba dát pozor na koleje, sice jsou zapuštěné, ale stejně je přejezd nepříjemný. Pokud pojedete mimo koleje, jste skoro v protisměru, kam se s protijedoucím autem sotva vejdete.

 

 

Mě se povedlo přejet odbočku a skončil jsem až v městečku Hinterhermsdorf.

Člověk si připadá jako v pohádce. Vše čisté, vozovky i opravené baráky, prostě nádhera.

Tam nezbylo nic jiného, než se otočit a jet zpět, na mapě sice nějaké ty cesty jsou, ale navigace velela zurück, tak jsem poslechl.

Do ČR jsem přijel u Dolní poustevny. Kvalita silnice se okamžitě změnila, nepříliš povedené záplaty natřásají neše pozadí ( jel jsem s batůžkem 🙂 )

Přes Krásnou Lípu na Jeřichovice a dál kolem Právčické brány projedeme Národním parkem České Švýcarsko zpět do Hřenska.

Z domova měřeno to byl výlet cca 200km.

V Listopadu jsem do Bad Schandau zajel na poslední projížďku.

Nemyslím si, že jsem první, kdo to tam projel, ale snad to někoho inspiruje. Popřípadě se tu můžeme nějak domluvit a projet to ve více lidech.

Jízdu kolama dolů všem přeje:

Zdeno

2 Responses to Cesta přes Bad Schandau

Napsat komentář